Dobré vedieť o Bimbi nosičoch…

Ergonomické nosiče Bimbi rastú s vašim dieťatkom. Sú zhotovené tak, aby umožňovali variabilitu nosenia či už pre maminky alebo pre oteckov a zároveň aby poskytovali dieťatku vysoký a hlavne bezpečný komfort.

Áno, nosič je vyrobený tak, aby bolo možné nosiť vaše dieťa vpredu, na chrbte dokonca i na boku, ale vždy tvárou k nosiacemu. Práve nosenie na chrbte alebo boku je vhodné pre detičky, ktoré sa už začínajú pri nosení vrtieť a sú zvedavé, čo sa deje okolo nich. Majú väčší rozhľad, no stále sa vedia bezpečne schúliť k maminke a nerušene si odpočinúť.

Nie, tento spôsob neodporúčame, nie je ergonomický. Náš nosič toto vôbec neumožňuje, nakoľko šírka chrbtovej opierky nie je tak úzka ako pri klasických „klokankách“. Chrbtica by nebola správne fixovaná opierkou nosiča a ľahko by sa mohlo stať, že dôjde k psychickému preťaženiu dieťaťa z okolitého prostredia.

Áno, naše nosiče poskytujú veľké rozpätie nastavenia popruhov, takže sa dajú prispôsobiť telu mamičky aj otecka. V prípade, že potrebujete ešte predĺžiť popruhy, neváhajte nás s vašou požiadavkou kontaktovať.

Áno, naše ramenné popruhy sú ukončené odopínateľnými trojzubcami, ktoré môžete zapnúť aj na kríž. Tento spôsob viete využiť pri nosení vpredu pre ešte lepšie rozloženie hmotnosti dieťaťka v nosiči.

Áno. Nosič obsahuje dostatočne veľkú kapucňu, ktorá sa preloží cez hlavičku dieťatka a poskytne priestor pre nerušené dojčenie. Tiež ju môžete využiť pred silným slnečným žiarením alebo vetrom. Kapucňa je odnímateľná, takže v prípade, že ju práve nevyužívate, ju môžete odložiť do kapsičky na bedrovom páse.

Áno. Obe veľkosti našich nosičov sú rastúce. To znamená, že šírka a výška chrbtovej opierky sa dá regulovať a tak sa najlepšie prispôsobí telu vášmu dieťatku.

  1. Rastúca chrbtová opierka

Ľahko a pohodlne nastavte šírku a výšku chrbtovej opierky aby sa čo najviac prispôsobila chrbátiku vášho dieťatka.

  1. Nastaviteľné ramenné popruhy

Popruhy sú navrhnuté a vystužené tak, aby čo najlepšie rozložili váhu vášho dieťatka.

Pre ešte lepšie rozloženie, je možné ramenné popruhy krížiť na chrbte.

  1. Priedušný materiál

Všetky časti nosiča sú vyrobené z certifikovanej 100% bavlny.

  1. Viac možností ergonomických polôh

Možnosť nosiť dieťa vpredu, na boku alebo na chrbte, vždy iba tvárou k nosiacemu. Tento spôsob zabezpečuje prirodzenú ergonomickú polohu a pohodlné nosenie, ktoré podporuje zdravý vývoj bedrových kĺbov a chrbtice dieťatka.

  1. Široký bedrový pás

Poskytuje vynikajúci komfort a rovnomerné rozloženie váhy.

  1. Extra polstrovanie

Uchová nožičky dieťaťa v pohodlí aj pri dlhšom nosení.

  1. Odopínateľná kapucka

Poskytuje oporu hlavičky počas spánku, úkryt pred slnkom a zabezpečuje diskrétne dojčeniu počas nosenia.

  1. Obojstranné chrániče popruhov

Slúžia ako ochrana ramenných popruhov pred detskými zúbkami a slinami.

  1. Odnímateľná kapsička

Vhodná na odkladanie drobností ako sú kľúče alebo mobil.