Viete, ako si vybrať správny nosič?

 

Kvalitný nosič je investícia, s ktorou rátame na viac rokov. Očakávame od neho stopercentnú funkčnosť a vlastnosti, ktoré vydržia aj pri extrémnych podmienkach. Čo si všímať pri výbere detského nosiča, aby ste boli s kúpou spokojní?

NOSIČ, KTORÝ RASTIE S DIEŤATKOM

Na prvom mieste by nemal byť pekný dizajn nosiča, ale jeho technické parametre, prevedenie či použité materiály. Samozrejme aj to, či sa nám nosič páči, zaváži. Preto značka GoBimbi vo svojich kolekciách textilu prepája súčasný dizajnový štýl s technologickými parametrami vhodných materiálov.

Pri výrobe nosiča myslíme aj nato, že dieťatko bude chcieť nosiť určite aj otecko. Preto sú ramenné popruhy a bedorvý pás dostatočne dĺžkovo nastaviteľné. Takisto sme mysleli aj nato, že detičky rastú veľmi rýchlo a preto sú naše nosiče „rastúce“. Viete ich regulovať podľa aktuálnej veľkosti vášho dieťaťa. Vyrábané sú v dvoch veľkostiach, ich porovnanie si viete pozrieť tu.

NIE JE LÁTKA AKO LÁTKA

Dôležité pri detských nosičoch sú použité materiály. Oproti iným, my používame certifikované spony a popruhy, aby spĺňali váhové limity, ktoré sú prvoradé.

Nosiče GoBimbi sú vyrobené zo šatkoviny, ktorú si my sami dávame vyrábať na základe našich predstáv. Dôraz kladieme už na samotný výber priadzí. Sú vyrobené zo 100% BIO bavlny a farbené prostriedkami, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie kritéria. Preto si môžete byť istí, že vaše dieťa bude v bezpečí ak sa aj rozhodne ožužlať nejakú časť nosiča.

POHODLIE AJ PRE RODIČA

Všímajte si variabilitu použitia ramenných popruhov. Popruhy na našich rastúcich nosičoch môžete nosiť klasicky, kde ich viete medzi sebou zaistiť spojovacou prackou, aby ste predišli tomu, že sa vám budú z ramien zošuchovať. Alebo môžete ramenné popruhy na chrbte krížiť. Niektorým rodičom je tento spôsob príjemnejší. 

VŠÍMAJTE SI AJ DOPLNKOVÚ VÝBAVU

Pri výbere je dôležité si uvedomiť aj prepracovanosť jednotlivých prvkov. Spolu s nosičom GoBimbi vám domov príde aj kapucka. Nie hocijaká, ale dostatočne veľká aj pre staršie detičky. Kapucku využijete vo chvíľach, kedy chcete váš poklad uchrániť od nepriaznivého počasia, alebo zvedavých pohľadov okolia. 

Chrániče ramenných popruhov, alebo ak chcete „slintáčiky“ sú obojstranné. Ich praktickosť oceníte každý deň. V prípade oslintania ich jednoducho prevrátite a používate ďalej. Večer ich stačí preprať v rukách a ráno sú ako nové. Slintáčiky chránia ramenné popruhy a vrch chrbtovej opierky pred zašpinením a prehryznutím.

Ďaľším šikovným pomocníkom je malá kapsička, ktorá je vystužená a môžete si ju pripnúť alebo odopnúť podľa potreby. Jej prítomnosť na bedrovom páse oceníte hlavne vtedy, ak vybehnete von bez akýchkoľvek kabeliek či ruksakov. Pokojne sa vám sem zmestí mobil, vreckovky, či kľúče.